Kaip parduoti turtą, jei bendrasavininkas nesutinka – pinklės, į kurias dažnai patenka paveldėtojai ir buvę sutuoktiniai
Nuoroda į DELFI puslapį
Dažnai sulaukiu klausimo, - kaip parduoti bendrą turtą, jeigu kitas bendrasavininkas nenori? Ar galiu priversti kitą turto bendrasavininką parduoti bendrą turtą? Deja, bet kito asmens priversti kažką daryti (dovanoti, nuomoti, parduoti) negalima. Tačiau tokios situacijos nėra visiškai be išeities, kaip galėtų atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Tam yra teisinės priemonės – turto atidalinimas iš bendrosios dalinės nuosavybės, turto priteisimas vienam iš bendrasavininkų, o kitam - kompensuojant pinigais.
Psichinę negalią turinčio asmens artimiesiems tenka klaidžioti po teisinį labirintą – kaip gauti viską išsprendžiantį teismo sprendimą
Nuoroda į DELFI puslapį
Dažna ir opi problema, su kuria susiduriama, yra psichinę negalią turinčio asmens priežiūra. Giminaičiai, šeimos nariai, prižiūrintys asmenį, kuris turi psichinę negalią dažnai susiduria su tomis pačiomis ir pasikartojančiomis problemomis. Kokiu būdu naudoti tokio asmens priežiūrai jo gaunamą pensiją ar socialines išmokas, jeigu notaras nebesutinka tvirtinti įgaliojimo? Kokiu būdu disponuoti tokio asmens nekilnojamuoju turtu, jeigu tokių sandorių notaras nepatvirtins? Kokiu būdu gauti įvairias paslaugas slaugos namuose, reabilitacijos klinikos, kitose įstaigose, kad jos būtų tinkamai valstybės kompensuojamos?
Teisininko komentaras. Ką daryti, jeigu nusipirkote naudotą automobilį ir paaiškėjo jo defektai
Nuoroda į DELFI puslapį
Nusprendėte pirkti ar parduoti naudotą automobilį? Tačiau tikriausiai bent kartą esate girdėję apie kylančias problemas po pirkimo-pardavimo sutarties pasirašymo, jeigu automobilis sugenda (paaiškėja defektai/trūkumai). Pardavėjas nieko nenori apie tai girdėti, o pirkėjas turi nemažai papildomų išlaidų automobilio remontui. Ką daryti, kas teisus tokioje situacijoje ir kaip apsisaugoti?
Testamento nuginčijimas – sudėtinga, tačiau įmanoma
Testamentas - tai dokumentas, kuriuo asmuo (testatorius) nurodo kitų asmenų teises į jo turtą po jo mirties. Tai asmeninis vienašalis įstatymo nustatyta tvarka ir forma testatoriaus sudarytas sandoris, dėl jo turto (turto dalies) paveldėjimo po mirties, kurį testatorius gali bet kada pakeisti, papildyti arba panaikinti (atšaukti) ir kurio teisiniai padariniai atsiranda testatoriui mirus.
Ar įmanoma priimti palikimą, jeigu yra praleistas terminas?
Ar įmanoma priimti palikimą, jeigu yra praleistas terminas palikimui priimti? Ar galima paveldėti turtą, jeigu nuo velionio mirties yra praėjęs pavyzdžiui penkiolika metų? Atsakymas paprastas, - paveldėti turtą galima net jeigu terminas priimti palikimą yra praleistas dar ilgiau, tačiau tokio palikimo priėmimui reikalingos palankios sąlygos. Taigi apie viską nuo pradžių.
Teismo priteisto išlaikymo indeksavimas
Nuoroda į DELFI puslapį
Metų pradžioje nemažai klausimų
sulaukiau dėl išlaikymo indeksavo: ar ir vėl taip stipriai didės
išlaikymo dydis dėl indeksacijos? Ar galėsiu kreiptis į teismą
sumažinti išlaikymo dydį, jei dėl indeksacijos suma išaugs ir
nebegalėsiu tokios mokėti?
Atsakymas į abu klausimus – NE. Šiais metais mokamos periodinės išmokos padidės tik 1,2 proc., kadangi Vyriausybės paskelbtas vartotojų kainų indeksas už 2023 m. yra 101,2. Tai mokamo išlaikymo dydis bus panašus, kaip ir mokėtas iki šiol. Praeitais metais taikomas indeksas buvo 121,7, todėl ir išlaikymo sumos ženkliai didėjo (21,7 proc.). Svarbu atkreipti dėmesį, kad naujas indeksas taikomas nuo jau indeksuotos sumos, o ne nuo teismo priteistos sumos.